Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krucipüsk

7. 4. 2009

Tomáš Hajíček - zpěv, lov mamutů
Nástroje: basa, bicí, kytara (pasivně)
Hudební působení dříve: liberecké kapely Der Fraumann, Oi oi Hubert Macháně, Solomon Bob, krátce host na bicí u Tří sester
Hudební působení dnes: divadlo TA Fantastika - muzikál Excalibur (role Uthera)
Školy: střední stavební
Práce: dříve člověk mnoha mnoha povolání od šoféra přes opraváře elektromotorů po stavbyvedoucího
Oblíbené kapely: Suicidal Tendencies, Stuck Mojo, Downset, Laibach, System of a Down

Jarmut Gabriel - kytara, zpěv
Nástroje: Ibanez S 620; struny D'Addaria
Hudební působení dříve: Mewa, Uruguay, performace v metru
Hudební působení dnes: Testify (+ Vlaďka Svobodová z Laury)
Práce: živnostník v oblasti datových sítí a komunikací
Škola: el. průmyslovka
Oblíbené kapely: Big and Rich, Suicidal Tendencies, Helmet, AC/DC, Rolling Stones, Voivod; jinak žánr americké country (+blues, swing..)

Milan Cimfe - basa, zpěv
Nástroje: basa, zpěv, bicí, perkuse, programming
Hudební působení dříve: Titicaca, krátce host na basu v kapele Pražský Výběr a na perkuse v Čechomoru
Hudební působení dnes: One Season Band a hostování na různých Českých a zahraničních deskách na různé hudební nástroje
Práce: zvukař a hudební producent ve studiích {SONO}
Škola: elektromechanik pro stroje a zařízení a Karlíkova zvukařská
Oblíbené kapely: Krucipüsk a Mozart

Vojta Douda - bicí jak řemen
Nástroje: bicí DW v barevném provedení bříza, činely Sabian
Průprava: samouk, od 15ti let
Hudební působení dříve: Cosmetic punk, záskok v Divokym Billovi, kapela Illony Csákové
Hudební působení dnes: Benedikta
Škola: střední hotelová
Oblíbené kapely: Buty, Police, Helmet, Beatles, Primus
Oblíbené desky: Helmet - Betty, Peter Gabriel - Up
Koníček: aktivní rybář

Historie
1991/92
V Liberci vzniká skupina Krucipüsk vstupem leadra punkové skupiny "Hubert Macháně" Tomáše Hajíčka (zpěv, bicí) do trash-metalové skupiny "Veteš"- Pavel Zadražil (kytara) Petr Slavík (basa), Jan Zrůst (bicí). Cca po měsíci zkoušení nastupuje Petr Paulus (druhá kytara). Pár měsíců na to vydává skupina debut s názvem "Ratata" u firmy Monitor.

1993
probíhá turné s kapelou Debustrol a Kabát. Kapela se dále objevuje na CD výběrech "Ultrametal 1-3", 13 fláků od Kaťáků atd. Dále skupina koncertuje a připravuje materiál na další desku.

1996
Krucipüsk nahrává druhé CD s názvem "Cirkus dneska nebude" ve stejném obsazení u firmy Monitor. K tomuto CD skupina jezdí velké letní festivaly atd.

1997
Tomáš Hajíček mění sestavu celé skupiny za účelem dalšího vývoje. Post kytary zaujímá Aleš Makyta (ex King Size), bicí nástroje Tomáš Marek (spousta libereckých skupin) a místo basy mají Sequencer. Po pár měsících zkoušení hledají baskytaru. Hraje s nimi např. Cizák (ex Debustrol), Peknuša (Drobný za bůra a Salomon Bob a další) a posledním který zůstává na tomto postu je Karel Adam (ex Vitacit, Citron, Kreyson)

1998
Skupina nahrává CD Bigada bigada baby", které vychází u firmy Popron a s níž objíždějí koncertní podia.

Na jaře 1999
se Hajíček loučí s kytaristou Alešem Makytou a jeho místo obsazuje Robin Davídek (ex Motorband, Vitacit). Po pár měsících odchází bubeník Tomáš Marek k Lucii a na jeho místo přichází Pepa Cigánek (ex Habera, Dodo Doležal, Wain)

2000
místo bubeníka obsazuje Daniel Hafstein (ex.Mewa, Kreyson, Vitacit, Motorband, Brichta). Po třech měsících se loučí a zůstává věrný své domovské kapele Mewa a post bubeníka zaujímá liberecký Vojta Douda (ex Black Cat)

2001
Jedou tour s Divokým Billem, hned poté s kapelou Doga a objíždí festivaly.

2002
Skupina vydává nové CD s názvem "4" u firmy "Sokol Power Voices". V červnu 2002 opouští kapelu R.Davídek a K.Adam. Post kytary obsazuje René Rypar (ex Eleison, nyní Support Lesbians) a baskytara Jarin Janek (ex Eleison, nyní Benedikta). Manažerskou firmou se jim stává Pink Panter.

2002-03
Skupina vydává páté CD s názvem "Druide!" opět u firmy EMI-Monitor, vzápětí vyjíždí na celorepublikové turné s kapelou Kabát s průměrnou návštěvností 15000 posluchačů. Poté opět koncertuje na všech tuzemských velkých i malých festivalech.

2005
René Rypar odchází do "Support Lesbians" a jeho místo zaujímá Jarmut Gabriel (ex Mewa). Dále koncertují cca 90 koncertů ročně. Po půl roce odchází Jarin Janek do domovské skupiny "Benedikta" a střídá ho slovenský baskytarista Maťo Ivan (ex BSP, Chameleón). Koncertují a pomalu připravují materiál pro další CD.

2006
Po vzájemné dohodě odchází Maťo Ivan, post baskytary zaujímá Milan Cimfe (Studio Sono, One Saeson Band Michala Pavlíčka).

2007
V současné době skupina připravuje šesté CD s názvem "Ahoj", které vychází 1.dubna opět u firmy EMI-Monitor a ke kterému jedou první samostatné turné.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář